vaikų odontologijos specialistų patarimai

Visai nebūtina, kad vaikams apsilankymas pas vaikų odontologą asocijuotųsi su baime ir skausmu. Šiuolaikinės odontologijos raida padarys mažylio dantukų gydymo procesą įdomiu žaidimu ar švente!
Svarbiausia – nuolatos stebėti ne tik mažylio dantų bet ir abiejų žandikaulių formavimosi procesą bendrai. Laiku pastebėtos ir pašalintos patologijos taip pat dantų gedimai leidžia išvengti daugelio problemų ateityje.

Mūsų vaikų odontologijos specialistų patarimai:

1) Pas vaikų odontologą būtina reguliariai lankytis, ne rečiau kaip 1 kartą per pusmetį.

Reguliari profesionali vaiko burnos ertmės būklės kontrolė leis laiku sustabdyti ligos plitimą ir galinčius atsirasti nepageidaujamus ypatumus. Prireikus gydytojas nukreips vaiką konsultacijai pas gydytoją ortodontą, kuris įvertins, kokiu būdu formuojasi sukandimas, pasiūlys gydymo planą.

2) Vaikų odontologinių susirgimų profilaktika

Vaikų dantų gydymas

Praktiškai visiems vaikams profilaktiškai reikia naudoti fluorą. Fluoras sudaro emalės pagrindą. Jis didina jos atsparumą ardančiam rūgščių poveikiui. Todėl labai svarbu, kad šis elementas patektų į organizmą dantų formavimosi periodu.

Mūsų vaikų odontologijos specialistai atlieka fluoro gelio aplikacijas. Ši profilaktikos procedūra gerokai mažina dantų karieso atsiradimo riziką, nes gelyje esantys fluoro jonai, tiesiogiai veikiantys dantų paviršių, greitai įsiskverbia į emalį ir lėtina karieso atsiradimo procesą.

Iš pasaulinės patirties žinoma, kad reguliari fluoro preparatų profilaktika (aplikacijos, burnos ertmės skalavimas specialiu tirpalu), leidžia pasiekti puikių rezultatų:

  • 65 % sumažinti dantų karieso atsiradimą,
  • pagerinti dantų emalio struktūrą, 10 kartų padidinti jo kietumą,
  • pailginti uždėtų plombų tarnavimo laiką,
  • sumažinti antrinio karieso atsiradimo riziką,
  • normalizuoti burnos ertmės gleivinės ir dantenų būklę.

Pieninių dantų bei jų sąkandžio būklė reikalauja nuolatinio tėvų dėmesio. Per anksti pašalinti dantys gali paveikti nuolatinio sąkandžio formavimąsi: dantys gali iškrypti ir trukdyti dygti nuolatiniams dantims.

Dantų vagelių ir duobelių hermetizacija

Danties kramtomojo paviršiaus linijiniai įdubimai ir giliausios vietos – tai natūralūs paviršiai, prie kurių prilimpa dantų apnašos (mikroorganizmų sankaupos). Apnašos negali būti pašalintos, jei dantis neužplombuotas. Tačiau galima atlikti profilaktinę dantų vagelių hermetizaciją be išankstinio vagelių platinimo. Taigi dantys bus apsaugoti nuo ėduonies.

Patikėkite savo šypseną profesionalams

Siųskite užklausą arba skambinkite +370 608 08927 ir registruokites nemokamai konsultacijai
Susisiekite su mumis