Dantų karieso ir dantenų ligų profilaktika

Dantų karieso ir dantenų ligų profilaktika

Anksčiau ar vėliau bet kuris žmogus susiduria su dantų skausmu, vadinasi, su dantų gydymu ir protezavimu. Ne veltui kariesas ir periodontitas – labiausiai mūsų planetoje paplitusios dantų ligos. Beje, nepaisant visos šiuolaikinės odontologijos pažangos, mūsų pačių dantys sveikesni netampa. Ar galime juos išsaugoti?

Dantų ir burnos ertmės susirgimų priežastys

Pagrindinė dantų ir dantenų susirgimo priežastis – dantų apnašos atsiradusios dėl netinkamos burnos higienos. Tarpdančiuose įstrigę ir ant dantų paviršiaus nusėdantys maisto likučiai, veikiami bakterijų, ima irti ir pūti. Emalio paviršiuje jie sudaro bakterinę plėvelę, kuri laikui bėgant gali tapti dantų akmenimis.

Irimo ir pūvimo procesai yra blogo kvapo iš burnos priežastis, be to, neigiamai veikia dantenas. Minkštos dantų nuosėdos trikdo dantų emalio mineralizaciją: apnašos neleidžia patekti seilėse esančioms mineralinėms medžiagoms ir mikroelementams. Tokie dantys labiau pažeidžiami karieso ir kitų patologinių pokyčių.
Profilaktinės priemonės, skirtos pašalinti bakterijų plitimą, dantų akmenų ir minkštųjų apnašų šalinimas padeda išsaugoti sveikus ir gražius dantis.

Dantų ir dantenų ligų profilaktika

Dantų ir dantenų ligų profilaktika

Teisinga ir reguliari dantų priežiūra turi svarbiausią profilaktinę reikšmę užkertant kelią dantų, burnos ertmės ir periodonto audinių ligoms atsirasti. Rūpestinga kasdienė burnos higiena, naudojant šiuolaikines, gerai valančias dantų pastas, skalavimo skysčius, kurių sudėtyje yra būtino dantims fluoro ir kalcio, dantų siūlus ir tarpdančių šepetėlius, neleidžia plisti kariesui ir kitoms burnos ertmės ligoms.

Tačiau vien geros kasdieninės burnos higienos nepakanka. Ne rečiau kaip 1 kartą per pusmetį būtina kreiptis į odontologą dėl profilaktinės apžiūros: ankstyvose stadijose aptinkamos ligos, taip pat ir kariesas, yra efektyviau gydomos, užkertamas kelias rimtesniems odontologiniams susirgimams.
Profesionali burnos higiena, atliekama mūsų klinikoje, leidžia kokybiškai ir saugiai nuvalyti dantis nuo minkštų ir kietų nuosėdų, taip pat ir dantų šepetėliui nepasiekiamose vietose. Procedūrų kompleksą sudaro dantų akmenų šalinimas ultragarsu, minkštųjų apnašų šalinimas Air-flow metodu, dantų paviršiaus poliravimas ir padengimas apsauginiu fluoro laku.

Naudojant visas šias profilaktikos priemones:

Karieso atsiradimo rizika sumažėja
0%
Stiprinamas dantų emalis
0%
Pagerėja dantų ir burnos ertmės gleivinės būklė
0%

Patikėkite savo šypseną profesionalams

Siųskite užklausą arba skambinkite +370 608 08927 ir registruokites nemokamai konsultacijai
Susisiekite su mumis